Google pay a Apple pay už aj u nás!

Čo je Apple Pay?

Jedná sa o obľúbenú platobnú metódu, ktorú využívajú majitelia zariadení Apple. Spoločnosť Apple umožňuje užívateľom ich zariadení uložiť si v rámci svojho účtu svoju platobnú kartu. Platobné funkcie karty sa tak prenesú do telefónu, počítača, notebooku, tabletu či hodiniek a užívatelia môžu pre platbu použiť priamo toto zariadenie, bez toho aby hľadali kartu, zadávali jej údaje a odpisovali overovací kód. Platba pomocou Apple Pay je tak veľmi pohodlná a rýchla.

Ak máte uloženú iba jednu kartu, tento výber sa nezobrazí a rovno prebehne platba.

Zariadenia podporujúce Apple Pay:

  • iPhony s Face ID alebo iPhony s Touch ID, okrem iPhonu 5s
  • iPad Pro, iPad Air, iPad a iPad mini s Touch ID alebo Face ID
  • Apple Watch Series 1 a 2 alebo novší
  • Modely Mac s touch ID, modely Macu uvedené v roku 2012 alebo neskôr v kombinácii s iPhonom alebo Apple Watch podporujúce Apple Pay

Vo všetkých zariadeniach je nutné používať prehliadač Safari.

Ako môžete zaplatiť cez túto službu?

Pre uskutočnenie platby si vyberiete platobnú metódu "Apple Pay" a zobrazí sa stránka s informáciami. Po stlačení tlačidla "Zaplatiť" sa prihlásite do svojho účtu Apple a vyberie si, ktorú z uložených kariet chce použiť pre zaplatenie.

Zdroj: globalpayments.sk

 

Čo je Google Pay?

Google Pay je rýchly a jednoduchý spôsob platby, ktorý môžete používať na miliónoch miest – na internete, v obchodoch, no nielen tam. Má všetko, čo potrebujete pri platení, a zároveň uchováva vaše informácie v bezpečí. Svoj účet môžete navyše spravovať kdekoľvek – na webe alebo v aplikácii.

S ochranou a zabezpečením od Googlu

Do služby Google Pay si môžete uložiť takmer všetko od palubných lístkov až po lístky do kina. Navyše môžete využívať exkluzívne ponuky či zľavy a pri vstupe do obchodu dostávať upozornenia, aby ste nezabudli použiť vernostnú kartu, vďaka čomu viac ušetríte.

Zdroj: pay.google.com

Ako môžete zaplatiť cez túto službu?

Pre platbu cez Google Pay zákazník klikne na tlačidlo "G Pay" a zobrazí sa stránka s informáciami pre zákazníka. Po stlačení tlačidla "Zaplatiť" sa zákazník prihlási do svojho účtu Google a vyberie si, ktorú z uložených kariet chce použiť pre zaplatenie. Platba môže vyžadovať zabezpečenie 3D Secure s overením držiteľa platobnej karty vydavateľom.

Zdroj: globalpayments.sk

 

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie