ALBA OPTICS Delta Black Photochromatic Vzum™ Flens

Kód: G100040
€199
Tovar u výrobcu, dodacia doba 1-2 týždne
Môžeme doručiť do:
28.02.2023

Fotochromatický objektív. Zaručuje vynikajúcu viditeľnosť a ochranu v zlých aj intenzívnych svetelných podmienkach.

CAT 1÷3 | VT 77 % ÷ 17 %, MODRÉ SVETLO TRA 73%÷17%

VLASTNOSTI OKULIAROV

  • Ventilovaná sklá VZUM ™
  • Vymeniteľná sklá VZUM ™
  • UV ochrana UV400
  • Ľahší rám Tr90
  • Hmotnosť: 26 g
  • Ručne vyrobené v Taliansku

Detailné informácie

Podrobný popis

SLNEČNÉ OKULARE - ALBA OPTICS DELTA

Okuliare DELTA. Inšpirované modelmi z 80. a 90. rokov. Nadčasová klasika.

SCENÁR

Okuliare DELTA sú inšpirované modelmi z 80. a 90. rokov. Laurent Fignon, prezývaný Profesor, vyhráva Giro d’Italia 1989 iba pár mesiacov pred pádom Berlínskeho múru. Počítače sa stávajú súčasťou domovov a kancelárií. Gianni Bugno umožňuje ľuďom snívať. Miguel Indurain sa stáva posledným z veľkých šampiónov. Je to začiatok pre Rusa Berzina a výnimočný čas pre piráta Pantaniho, ktorý vráti talianskej cyklistike vášeň. Materiál rámu je Tr90 (kombinácia nylonu a uhlíkových vlákien) organicky kompatibilný a bezpečný pre pokožku aj pri dlhodobom používaní. Je o 20% ľahší ako bežné materiály a ponúka väčšiu ochranu pred nárazmi a trením. Poskytuje vysokú odolnosť bez deformácií pri vystavení vysokým teplotám, po ohnutí sa vracia do pôvodného tvaru. Kvalita okuliarov umožňuje dokonalé videnie vo všetkých uhloch a umožňuje športovcovi sústrediť sa na svoj výkon bez rozptýlenia. Kĺby sú pevné a vydržia aj najsilnejšie otrasy alebo náhle pohyby hlavy. Okuliare DELTA sú vybavené šošovkami VZUM ™ A-LENS, vyrobenými z polykarbonátu odolného proti poškriabaniu. Tým, že nie sú vycentrované, umožňujú dokonalé videnie bez nežiaduceho efektu bočnej deformácie. Ich krivka pokrýva optický kónus 180 °, čo umožňuje vynikajúcu ochranu pred vetrom a silným svetlom, ktoré sa často odráža od ostatných slnečných okuliarov a oslepuje oči. Nerozbitný, nárazy absorbujúci materiál zabezpečuje vynikajúcu odolnosť okuliarov.


Technológia

delta_ventilated_a-lens

 

VETRANIE

Horizontálne otvory na sklách umožňujú optimálne odvetranie horného vnútorného priestoru okuliarov a pomáhajú eliminovať kondenzáciu a zahmlievanie.

delta_int_lens

 

VYMENITEĽNÉ SKLÁ

Vymeniteľné sklá dokonale zapadajú do ohybného rámu pri zachovaní estetických detailov. Umožňujú vytvoriť stovky farebných kombinácií.

delta_ergonomic_temple_tip

 

ERGONOMICKÝ KĹB

Koncovky postraníc sú zúžené a pružné. Okuliare vďaka svojmu klenutému tvaru zaisťujú dokonalé prispôsobenie a neskĺznu z uší.

Fotochromatické sklá sa menia na základe svetelných podmienok a tým sa sklá prispôsobujú prostrediu. Ak je prostredie svetlé, tak sú tmavé. Ak je prostredie tmavé, tak sklá sú priesvitné, tým pádom ich môžete nosiť celý deň, aj po tme.

Delta Alba Optics 3
Delta Alba Optics 1
Delta Alba Optics 2
DELTA_a
DELTA_b-1

 

VZUM™ A-Lens

Sklá s vysokým rozlíšením od spoločnosti Alba Optics Svetlo je základným komponentom, ktorý určuje všetky naše kroky. Sklá VZUM ™ majú jediný cieľ: poskytnúť športovcom maximálny vizuálny zážitok za každých poveternostných podmienok a vo všetkých druhoch terénu. Rozsah farieb starostlivo vyvinutý spoločnosťou ALBA Optics sa zameriava na zvýšenie sýtosti a vyváženie vizuálnych kontrastov, čím zlepšuje vnímanie ostrosti a detailov. Materiál šošoviek VZUM ™ je odolný ultraľahký polykarbonát. Okuliare zabezpečujú ochranu proti namáhaniu očí pri zachovaní všetkých vlastností šošoviek počas celého cyklu používania. Vďaka svojej všestrannosti ponúkajú sklá VZUM ™ ten najlepší športový zážitok.

Ochrana

Ochrana pred UV žiarením a rôznou intenzitou svetla, ktorú sklá znižujú bez toho, aby odoberali farbu alebo spôsobovali vizuálny diskomfort.

Pohodlie

Redukcia oslnenia. Slnečné sklá posúvajú vizuálny výkon a pohodlie na vyššiu úroveň. Výrazne znižujú oslnenie z atmosférického jasného svetla a odrazu z lesklých povrchov.

Účinnosť

Zlepšenie vizuálneho vnímania. Zvyšovanie krásy farieb. Naše sklá majú zabudovaný ekvalizér farieb: produkujú vylepšenú farebnú citlivosť a kontrast.

Štít proti UV žiareniu

Ultrafialové žiarenie je rozsah elektromagnetického žiarenia s vlnovou dĺžkou tesne pod viditeľným spektrom. Je dokázané, že nadmerné vystavenie ultrafialovému žiareniu bez dostatočnej ochrany je pre ľudské oko škodlivé. V priebehu rokov môže absorpcia slnečného žiarenia poškodiť očné sklá a spôsobiť stratu priehľadnosti, ako aj poruchy zraku ako aktinická keratokonjunktivitída a fotokeratitída. Sklá ALBA Optics zabraňujú ultrafialovému žiareniu, prepúšťajú iba viditeľné spektrum a chránia oči pred možným škodlivým pôsobením.

Neskreslujúca sférická šošovka

Skreslenia a optické ohýbanie môžu oči klamať a namáhať. Naše sklá majú premenlivú hrúbku, o niečo tenšiu k okrajom, čo umožňuje videnie bez skreslenia. Lepšia ochrana proti oslneniu. Väčší priestor medzi tvárou a šošovkami pre lepšie vetranie. Lepšia optická korekcia s minimálnym skreslením.

Screenshot 2021-02-27 at 9.28.42 PM

Oleofóbna vrstva

Pridaná oleofóbna vrstva VZUM ™, aby vaše sklá odpudzovali nečistoty a vodu. Na sklá sa môže prilepiť prach a nečistoty z vašich jázd. Vďaka pridanej oleofóbnej vrstve vaše sklá nečistoty odpudzujú, čo uľahčuje ich čistenie.

Screenshot 2021-02-27 at 9.30.44 PM


KTORÉ SKLA? 

VZUM F-LENS

ALBA OPTICS Light


 

AKO VYMENIŤ SKLÁ DELTA

Okuliare DELTA majú vymeniteľnú šošovku. Postupujte podľa týchto jednoduchých krokov.

Krok 1 - Zatlačte na prednú stranu rámu, kde je nosové sedielko, a uvoľnite šošovku
alba-optics-replace-lens-1
Krok 2 - Jednou rukou držte horný rám na oboch koncoch a druhou z neho vytiahnite konce šošoviek.
alba-optics-replace-lens-2

Krok 3 - Vyberte šošovku z rámu a pokračujte v jej výmene podľa montážneho postupu v opačnom poradí.

alba-optics-replace-lens-3

 

TABUĽKA FILTROV

Dizajn bez názvu

Dodatočné parametre

Kategória: ALBA OPTICS
Hmotnosť: 0.1 kg
RÁM: DELTA
SKLO: PHOTOCHROMATIC
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
M Avatar autora | 21.04.2021
Sklo sa skvelo prisposobuje, nemusite si ich cely den davat dole ani neviete ze ich mate. Odporucam

O spoločnosti ALBA OPTICS

Ambíciou ALBA Optics je oživiť ikonické produkty minulosti a prispôsobiť ich najmodernejším technológiám. Náš príbeh sa začal hľadaním originálnej formy. Chceli sme nájsť rám, ktorý bol navrhnutý a vyrobený v Taliansku v 80. rokoch a oživiť ho pomocou nových technológií. Odtiaľ sme uviedli na trh náš prvý model: DELTA. Výroba v Taliansku bola vždy prioritou a základnou hodnotou nášho obchodného étosu. Sme hrdí na naše dedičstvo a hlboké spojenie, ktoré má naša krajina s cyklistikou a výrobou okuliarov. Vyberáme si výrobných partnerov, ktorí majú spoločný cieľ v minimalizácii nášho dopadu na životné prostredie pri stanovení vysokého štandardu pracovných podmienok. Tieto hodnoty sa stretajú pri vytváraní udržateľných produktov, procesov a komunitných projektov. Tím ALBA Optics hrdo stojí za športovcami na celom svete s hlbokou úctou k tým, ktorí sa snažia zlepšiť svoj výkon a uskutočniť svoje sny. Zameriavame sa preto na ponuku dizajnového produktu, ktorý je krásny a spĺňa najvyššie možné výkonové štandardy. Zdieľame vášeň pre cyklistiku, šport v prírode a životné prostredie. Tieto hodnoty sú oslavované prostredníctvom našich návrhov, kampaní a komunitných projektov. Veríme, že nastal čas na nový typ okuliarov, ktorý popri výkone a výsledkoch zohľadňuje aj kvalitu života. Cieľom nie je skončiť prvý, ale dostať sa tam, kam chcete a za akýchkoľvek podmienok. Zakladatelia Alba Optics Piergiorgio a Luca

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.